34/356-28-27 sekretariat@biblioteka.lubliniec.pl ul. Sportowa 3, Lubliniec
A-
A
A+

Wydarzenia


GASZYN CHALLENGE

Brak zdjęcia

Dziękujemy bardzo za nominację Miejski Dom Kultury Lubliniec. Przyjmujemy wyzwanie. Czujemy się zaszczycone.

Czytaj więcej

NABÓR NA STANOWISKO MŁODSZY BIBLIOTEKARZ!!!

NABÓR NA STANOWISKO MŁODSZY BIBLIOTEKARZ!!!

Dyrektor Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy – Młodszy Bibliotekarz. Jeśli jesteś osobą otwartą, pełną pomysłów, lubisz pracować z ludźmi i chcesz realizować swoje pomysły i projekty - dołącz do nas!!! Oferujemy pracę dającą możliwość rozwoju w nowoczesnej bibliotece.

Czytaj więcej

WAKACJE Z PRZEWODNIKIEM

WAKACJE Z PRZEWODNIKIEM

Wybierasz się w wakacyjną podróż?

Czytaj więcej

KSIĄŻKA NA SŁONECZNĄ POGODĘ

KSIĄŻKA NA SŁONECZNĄ POGODĘ

Dziś przepiękna słoneczna pogoda zachęcająca do czytania. Zapraszamy do odwiedzenia naszej BIBLIOTEKI i wypożyczenia ciekawej lektury na hamak, leżak i na słońce. Drodzy Czytelnicy z czym kojarzy Wam się kolor żółty, bo Nam właśnie z letnią i słoneczną pogodą.

Czytaj więcej

GRANT DLA BIBLIOTEKI W RAMACH PROGRAMU „PATRIOTYZM JUTRA 2020”

GRANT DLA BIBLIOTEKI W RAMACH PROGRAMU „PATRIOTYZM JUTRA 2020”

„Historyczna Akademia Pana Lompy” - to projekt na którego realizację, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu otrzymała dotację w wysokości 23 000 złotych w ramach konkursu Patriotyzm Jutra 2020 organizowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie. Ideą przewodnią projektu jest zapoznanie mieszkańców z zapomnianą historią Józefa Lompy, upamiętnienie losów nauczyciela ludu i promocja dzieł „Pierwszego Śląskiego Autora”.

Czytaj więcej

KULTURA W TWOIM DOMU - TEATRZYK KAMISHIBAI

KULTURA W TWOIM DOMU -  TEATRZYK KAMISHIBAI

W tym trudnym czasie kiedy nie możemy spotkać się osobiście, naszych najmłodszych czytelników zapraszamy na seans z kamishibai. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Zielona Grupa zabieramy Was świat bajek z "Drewnianą skrzyneczką – gdzie mieszka bajeczka".

Czytaj więcej

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Tegoroczna edycja tego święta odbywa się pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu również włączyła się w akcję czytania. W ramach tego projektu , od środy 3 czerwca do piątku 5 czerwca, zapraszamy wszystkich do oglądania i wysłuchania bajeczki Justyny Kiera pod tytułem „Ryjcio”. Ryjcio jest chrząszczem, który mieszka na pewnej łące i jest nieszczęśliwy. Ma długi ryjek i z tego powodu inni mieszkańcy łąki mu dokuczają. Pewnego dnia Ryjcio nie wytrzymuje i postanawia poszukać jakiegoś bardziej przyjaznego do życia miejsca. Mamy nadzieję, że umilimy Wam czas i z przyjemnością, razem z nami będziecie bawić się podczas prezentowanej bajki o Ryjciu.

Czytaj więcej

Zmiana godzin otwarcia

Zmiana godzin otwarcia

UWAGA‼️ Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy!!! Informujemy, iż od 2 czerwca 2020 roku nastąpi zmiana godzin otwarcia LUBITEKI - Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. J. Lompy w Lublińcu do odwołania:

Czytaj więcej

FILIA NR 3

FILIA NR 3

UWAGA‼️ Od poniedziałku 6 lipca Filia Nr 3 będzie czynna dla Czytelnika od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00-17.00, w soboty nieczynna. ⚠️ Dalej będą obowiązywały obostrzenia - dla Waszego i naszego bezpieczeństwa: • Wymagane jest bezwzględne zakrywanie ust i nosa. Jeśli stan zdrowia nie pozwala na zakrywanie ust i nosa maseczką prosimy o założenie przyłbicy; • Obowiązuje dezynfekcja rąk płynem do dezynfekcji dostępnym umieszczonym w oznaczonym miejscu;

Czytaj więcej

Biblioteka wyróżniona w konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2019”

Biblioteka wyróżniona w konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2019”

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2019”. Bardzo się cieszymy, że nasza praca została doceniona Jury nagrodziło nasz Zespół za przedsięwzięcia mające na celu promowanie literatury i czytelnictwa, podkreślając dużą różnorodność oraz ich profesjonalną oprawę.

Czytaj więcej
Wczytaj więcej wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×