34/356-28-27 sekretariat@biblioteka.lubliniec.pl ul. Sportowa 3, Lubliniec
A-
A
A+

Wydarzenia


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Brak zdjęcia

Wiosna w pełni zawitała w bibliotece. Na naszych najmłodszych Czytelników odwiedzających dzisiaj Oddział dla Dzieci będzie czekała Pani Wiosna Asia, która zaprasza Was również po ciekawe książeczki o tematyce wiosennej przykuwające uwagę wesołymi kolorami, różnymi formatami i kształtami. Zobaczycie na nich kwiaty, zielone łąki, biedronki, ptaszki czy małe kaczuszki i zajączki. Przeczytacie w nich co budzi się do życia, co zaczyna kwitnąć i się zielenić.

Czytaj więcej

UWAGA! PRACA!

Brak zdjęcia

Dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Józefa Lompy w Lublińcu ogłasza nabór na stanowisko pracownik Centrum Informacji Turystycznej/ Muzeum Pro Memoria Edith Stein Miejsce pracy: Muzeum Pro Memoria Edith Stein - Centrum Informacji Turystycznej – ul. E. Stein 2 Wymiar czasu pracy: 1 etat – umowa na zastępstwo Przewidywana data zatrudnienia: kwiecień 2023r. do 31 października 2023r. (z możliwością przedłużenia) Osoba ubiegająca się o zatrudnienie powinna spełniać następujące wymagania:

Czytaj więcej

PRAWDZIWE ARCYDZIEŁA SZYDEŁKOWE

Brak zdjęcia

Robótki ręczne to cuda, które nie mają granic. Te małe arcydzieła, które wyszły spod zwinnych rąk naszych uczestniczek, będą prawdziwą ozdobą domu. Dobre szydełko, kolorowe sznurki i czujne oko prowadzących Sylwii Majowskiej i Jolanta Tokarz potrafią zdziałać cuda

Czytaj więcej

KUBEK Z WŁASNYM WZOREM

Brak zdjęcia

Takie cuda zrobili uczestnicy warsztatów ceramicznych KUBEK Z WŁASNYM WZOREM pod czujnym okiem pani Doroty Kucharczyk.

Czytaj więcej

BYĆ KOBIETĄ - WARSZTATY MALARSKO-PLASTYCZNE

Brak zdjęcia

MARZEC W LUBITECE MIESIĄCEM KOBIECYCH MARZEŃ, POEZJI I PROZY DROGIE PANIE!! serdecznie zapraszamy już w środę 15 marca o godz. 17.00 do udziału w warsztacie malarsko-plastycznym z Klaudią Madurą "BYĆ KOBIETĄ" połączonego z prelekcją o kobiecej mocy.

Czytaj więcej

DZIEŃ KOBIET

Brak zdjęcia

Drogie Panie, Kochane Czytelniczki! Silne, odważne, romantyczne, inteligentne, kreatywne, twórcze… takimi właśnie jesteśmy kobietami! 8 marca tradycyjnie obchodzimy nasze święto Dzień Kobiet. Z okazji tego wyjątkowego święta wszystkim Paniom życzymy, aby znajdowały czas dla siebie, miały w sobie poczucie piękna i akceptacji. Realizacji swoich pasji i kobiecych marzeń oraz towarzyszącego codzienności uśmiechu na twarzy i pewności siebie w realizacji swoich kobiecych marzeń. Wszystkiego najlepszego ! Wspaniałego Dnia Kobiet.

Czytaj więcej

PODRÓŻ DO POZNANIA

PODRÓŻ DO POZNANIA

Podczas spotkania w Klubie Seniora 28 lutego, Pani Ola zabrała słuchaczy na spacer po jednym z najpiękniejszych polskich miast: Poznaniu. Po wysłuchaniu streszczonej historii stolicy Wielkopolski, Seniorzy zobaczyli najważniejsze poznańskie punkty, takie jak Międzynarodowe Targi, rynek wraz z ratuszem czy Zamek Cesarski oraz wysłuchali fragmentu programu „Blubry Starego Marycha”.

Czytaj więcej

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZA I PISAREK

 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZA I PISAREK

3 marca wyjątkowe święto Międzynarodowy Dzień Pisarza i Pisarek. Życzymy wszystkim pisarzom i pisarkom dużo silnej woli, kreatywności i chęci do dalszego pisania, oby pióro zawsze było wam przychylne! Wasze książki, niezależnie od gatunku, formy, objętości i częstotliwości publikowania budziły w Czytelnikach emocje. A także, by były częścią naszego bibliotecznego księgozbioru oraz cieszyły się popularnością wśród wypożyczających.

Czytaj więcej

SOBOTNIE WARSZTATY CERAMICZNE

SOBOTNIE WARSZTATY CERAMICZNE

W dwie soboty lutego 18 i 25 w Lubitece odbywały się warsztaty ceramiczne KUBEK Z WŁASNYM WZOREM, na których uczestnicy spędzili swój wolny czas w niebanalny sposób. Były one podzielone na dwa etapy. Podczas pierwszego spotkania dzieci i młodzież oraz dorośli projektowali i formowali pracę z gliny nadając jej kształt oraz teksturę tworząc swój unikatowy kubek na ulubioną kawę lub herbatę.

Czytaj więcej

MARZEC MIESIĄCEM KOBIET

MARZEC MIESIĄCEM KOBIET

MARZEC W LUBITECE MIESIĄCEM KOBIECYCH MARZEŃ, POEZJI I PROZY. Hasło to będzie nam towarzyszyć przez cały czas, bo w naszej bibliotece Dzień Kobiet trwa cały miesiąc. Już dzisiaj zapraszamy do zapoznania się z niektórymi ofertami. Drogie Panie, Kobietki, dziewczyny rezerwujcie swój czas. Kolejne propozycje już wkrótce. Odbędą się warsztaty, spotkania pełne inspiracji oraz wieczór literacko-muzyczny.

Czytaj więcej
Wczytaj więcej wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×