2021-10-21 GODZ. 17.30-19.00, LITERACKIE CZWARTKI W LUBITECE

LITERACKIE CZWARTKI W LUBITECE

KLUB KSIĄŻKI W BIBLIOTECE – POROZMAWIAJMY O LITERATURZE „Kto czyta książki, żyje podwójnie” – kto o nich rozmawia, żyje potrójnie! Rozmowa o książce to ponowne przeżywanie przygód opisanych na kartach książki i emocji, które wywołała lektura. A to bezcenne! Ernest Hemingway wolałby ulubione, ważne książki przeczytać ponownie po raz pierwszy, niż mieć zapewniony dochód w wysokości miliona dolarów rocznie. Przeżyjmy więc te książkowe emocje jeszcze raz, rozmawiając o literaturze w Lubitece.

Zapraszamy serdecznie na inauguracyjne spotkanie w ramach cyklu Literackie Czwartki w Lubitece, które odbędzie się
21 października 2021 roku o godz. 17:30 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu i poprowadzi je Arletta Szymanek-Kopiec.

Spotkamy się ponownie po kilkunastu miesiącach przerwy, stęsknieni za rozmowami na żywo o książkach. Porozmawiajmy o tytułach, które przeczytaliśmy w czasie pandemii (i nie tylko) – wtedy, gdy nie mogliśmy organizować spotkań literackich.
W miłej, luźnej atmosferze, przy kawie i herbacie wymienimy się opiniami, poznamy nowych, interesujących autorów i osoby, które mają hobby podobne do naszego: uwielbiają czytać.

Dołącz do literackiego klubu książki w Lubitece – wystarczy przyjść na spotkanie! Każdy jest na nim mile widziany, bez względu na lubiany gatunek literacki i preferowanych autorów, tempo czytania, znajomość literatury.
Nie musisz być literaturoznawcą, polonistą ani pisarzem, by dyskutować (albo słuchać) o książkach. Wystarczy lubić czytać. Możesz przynieść na spotkanie książkę/książki, które wywołały w Tobie silne emocje.
Zapraszamy!

2021-10-19 GODZ. 17.00, LUBLINIECKIE ŚLADY EDYTY STEIN W OPOWIEŚCI STAREGO

LUBLINIECKIE ŚLADY EDYTY STEIN W OPOWIEŚCI STAREGO

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu oraz Krąg Przyjaciół Zapomnianej Historii działający przy Gminnym Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach

zapraszają na spotkanie z ks. Antonim Zającem prekursorem kultu świętej Teresy Benedykty od Krzyża,które odbędzie się

we wtorek 19 października 2021 roku o godzinie 17.00 w Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu.

Przewidziany słodki poczęstunek za drobną opłatą.