34/356-28-27 sekretariat@biblioteka.lubliniec.pl ul. Sportowa 3, Lubliniec
A-
A
A+

ACADEMICA - CYFROWA WYPOŻYCZALNIA MIĘDZYBIBLIOTECZNA KSIĄŻEK I CZASOPISM NAUKOWYCH

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu zaprasza do korzystania z bezpłatnej cyfrowej wypożyczalni publikacji naukowych ACADEMICA. Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna ACADEMICA jest innowacyjnym narzędziem pozwalającym na udostępnienie - w bibliotekach naukowych i publicznych na terenie całego kraju - kilkuset tysięcy publikacji naukowych.

Głównym celem systemu Academica jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej.

ACADEMICA oferuje legalny i bezpłatny dostęp zarówno do nowych publikacji chronionych prawem autorskim, jak również starszych, które już mu nie podlegają.

Ogólne zasady korzystania z systemu Academica w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. J. Lompy w Lublińcu:

- dostęp do systemu Academica możliwy jest wyłącznie na wydzielonym terminalu w Lubitece Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej  im. J. Lompy w Lublńcu, w Wypożyczalni dla Dorosłych  przy ul. Sportowej 3.

- rejestracja użytkowników odbywa się po okazaniu ważnej karty bibliotecznej, a jeśli nie posiadamy karty bibliotecznej, to na podstawie  dokumentu tożsamości i złożeniu  oświadczenia, którego wzór znajduje się w załączniku (user_files/attachments/484/1626846892oswiadczenie-uzytkownika-cwpn-academica.pdf);

 - bezpłatnej rejestracji czytelników dokonuje bibliotekarz dyżurujący;

- na terminalu, na którym udostępniane są publikacje, nie ma możliwości pobierania ani drukowania przeglądanych materiałów

- terminal wypożyczalni Academica jest dostępny w godzinach pracy Lubiteki Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. J. Lompy w Lublińcu;

Szczegółowe zasady korzystania z systemu dostępne są w Podręczniku czytelnika (user_files/attachments/484/1626846926podrecznik-czytelnika-cwpn-academica.pdf) oraz Regulaminie użytkownika (user_files/attachments/484/1626846913regulamin-uzytkownika-academica.pdf).

W przypadku pytań dotyczących funkcjonowania wypożyczalni Academica w naszej Bibliotece zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych, tel. 34 356 28 27 w 43.

Załączniki

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×