34/356-28-27 sekretariat@biblioteka.lubliniec.pl ul. Sportowa 3, Lubliniec
A-
A
A+

Kalendarium


2022-10-22 GODZ. 15.00, BAJECZNE ANIOŁY - wernisaż wystawy Doroty Kucharcz

BAJECZNE ANIOŁY - wernisaż wystawy Doroty Kucharcz

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu
zaprasza serdecznie na wernisaż wystawy Doroty Kucharczyk
„BAJECZNE ANIOŁY”
 
22.10.2022 r. (sobota)
Godz. 15.00
 
Artystka od zawsze sercem związana byłam ze sztuką i ludźmi. Posiada dyplom z malarstwa (Wydział Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie) i ma na swoim koncie wystawy w Częstochowie, Opolu i Krakowie. Obecnie prowadzi firmę ceramiczną (Niebo do kwadratu) i jest animatorką działań artystyczno-edukacyjnych w społeczności lokalnej.
 
"Bajeczne Anioły" to cykl obrazów stworzonych na drewnianych płytach z wykorzystaniem farb akrylowych, tuszu oraz pasteli. Każdy z obrazów przestawia skrzydlatego opiekuna w nierealnym otoczeniu przyrody. Obrazy przez swoją tematykę, dekoracyjność oraz dobór kolorów przenoszą odbiorcę w fantazyjny i magiczny świat.
 
Po wernisażu będzie możliwość zakupu obrazów.
Lubiteka, ul. Sportowa 3

 

2022-10-22 GODZ. 14.00-17.00, Meet and Code 2022 "ZAKODOWANY PIKNIK DLA DZIECI I

Meet and Code 2022

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu
oraz Stowarzyszenie "Złote Lata"
zapraszają dzieci w wieku 4-10 lat i ich rodziców na
 
ZAKODOWANY PIKNIK
w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania
 
22.10.2022 r. (sobota)
Godz. 14.00-17.00
 
Prowadzenie
Iwona Śleziona Plawgo wraz uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Ciasnej
 
Już po raz trzeci bierzemy udział w akcji Meet and Code. Organizatorami inicjatywy Meet and Code są firma SAP4Good, organizacja Haus des Stiftens gGmbH oraz krajowi partnerzy sieci TechSoop Polska i TechSoup Europe .
 
Wydarzenie odbędzie się w formie pikniku. Jego celem będzie popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci oraz zachęcenie ich do udziału w różnego rodzaju formach kodowania i programowania, a co za tym idzie rozwijanie logicznego algorytmicznego myślenia, umiejętności pracy w zespołach a także nie poddawania się oraz odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii i to wszystko w postaci dobrej zabawy.
Zajęcia będą prowadzone dla dzieci przez dzieci. „Instruktorami” prowadzącymi będą uczniowie szkoły podstawowej w Ciasnej uczęszczający od kilku lat na zajęcia z kodowania i programowania.
Na całością czuwać będzie trenerka kodowania i programowania Iwona Śleziona Plawgo.
Podczas pikniku opiekę nad dziećmi będą sprawowali rodzice.
Takie działanie ma na celu ukazanie dorosłym jaki wpływ na rozwój dzieci ma nauka kodowania i programowania.
Na terenie przed biblioteki zostaną rozstawione stoiska. Na każdym z nich zostaną przygotowane różne rodzaje zabaw promujących kodowanie i programowanie (zabawy z mata, robotami, scratch itp.).
 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×