34/356-28-27 sekretariat@biblioteka.lubliniec.pl ul. Sportowa 3, Lubliniec
A-
A
A+

Kalendarium


2022-06-13 GODZ. 17.00, LUBLINIECKIE HERSTORIE - SPACER ŚLADEM KOBIET PO L

LUBLINIECKIE HERSTORIE - SPACER ŚLADEM KOBIET PO L

13 czerwca o godzinie 17.00 zapraszamy na spacer śladami kobiet po Lublińcu pt. "Nie tylko Edyta Stein. Mniej znane lublinieckie herstorie". Krzyżowska, Liberkowa, Niegolewska, Proszowska, Ptak, Marxen, Cyranowa, co o nich wiecie? Dlaczego historia kobiet jest mniej znana? Czy lublinieckie herstorie warte są poznania? Na pewno - tak!
Spacer poprowadzi kuratorka wystawy "Sąsiadki" dr Małgorzata Tkacz-Janik, kulturoznawczyni, pasjonatka górnośląskiego dziedzictwa kulturowego i promotorka historii kobiet naszego regionu.
 
Wstęp wolny.
Przejdziemy przez Bulwar Europejski , ul. Grunwaldzką i Aleją Solidarności w stronę Skweru rodziny E. Stein, reszta trasy to niespodzianka.
Zbiórka na tarasie LUBITEKI lub przy Kościółku św. Anny.
 
Wykorzystano zdjęcia:
 domeny publicznej oraz z serwisu historialubliniec.slask.pl

 

2022-06-13 GODZ. 15.00, WARSZTATY HERSTORYCZNE W OPARCIU O WYSTAWĘ "SĄSIAD

WARSZTATY HERSTORYCZNE W OPARCIU O WYSTAWĘ

Czy znacie serię kapitalnych książek "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek"? Są tam opisane historie stu niezwykłych kobiet od Elżbiety I po Serenę Williams. Takie książki powstają, aby zainspirować wszystkie dziewczynki oraz rodziców do rozmów o uczestnictwie kobiet w różnych dziedzinach życia.

Zapraszamy na warsztat o historii kobiet regionu, który pomoże w takiej rozmowie oraz przygotuje dziewczynki (chłopaków też zapraszamy:) do poszukiwania dziewczynek i kobiet w historii Lublińca, Polski i świata.

Warsztat będzie zorganizowany w oparciu o wystawę "Sąsiadki".
Prowadzenie - dr Małgorzata Tkacz-Janik
 
13 i 14 czerwca o godzinie 15.00
 
Wstęp wolny!
Lubiteka, ul. Sportowa

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×