34/356-28-27 sekretariat@biblioteka.lubliniec.pl ul. Sportowa 3, Lubliniec
A-
A
A+

Kalendarium


2022-04-28 GODZ. 17.00, PSZCZOŁY MIODNE I NIEMIODNE- ZAJĘCIA EDUKACYJNO-PL

PSZCZOŁY MIODNE I NIEMIODNE- ZAJĘCIA EDUKACYJNO-PL

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu zaprasza zajęcia edukacyjne połączone z warsztatami plastycznymi PSZCZOŁY MIODNE I NIEMIODNE.

O tym, że pszczoły są bardzo ważnymi organizmami na Ziemi opowie dr Justyna Kierat oraz nauczy Was, jak za pomocą ołówka, gumki, czarnego cienkopisu i farb wyczarować obrazy przedstawiający pszczołę.
Pani Justyna jest doktorem biologii i rysownikiem, zajmuje się edukacją przyrodniczą oraz ilustrowaniem książek i materiałów edukacyjnych. Jest specjalistką w dziedzinie samotnych pszczół, o których napisała pracę doktorską. Prowadzi bloga Pod kreską, na którym dzieli się wiedzą o przyrodzie z odbiorcami w każdym wieku.
Autorka książek edukacyjnych („Atlas zwierząt”, „Ryjcio”, „Pszczoły miodne i niemiodne”, „Mrówki duże i małe”) oraz edukolorowanek własnego pomysłu („Edukolorowanka o ptakach”, „Edukolorowanka obserwatora ptaków”).

Spotkamy się  28 kwietnia (czwartek) o godzinie 17.00.

Zajęcia bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona 20 osób, decyduje kolejność przyjścia!!!
Lubiteka, ul. Sportowa 3

 

2022-04-28 GODZ. 17.30-18.30, DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w ramach LITERACKICH CZWARTKÓW W LUBITECE, które odbędzie się 28 kwietnia (czwartek) o godzinie 17.30.
Tematem będzie książka Agnieszki Krawczyk pt. "Siostry", więc o poszukiwaniu własnych korzeni i niezwykłej potędze miłości oraz wybaczaniu.
Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki odbywają się raz w miesiącu i poprowadzi je teraz Anna Teibert .
Mają one charakter otwarty i stanowią świetną okazję do przyjemnego spędzenia wolnego czasu, poznania nowych ludzi oraz podzielenia się opinią dotyczącą wspólnie wybranej i przeczytanej książki.
Jej omawianiu towarzyszy otwarta i serdeczna atmosfera, a nierzadko również kawa i coś słodkiego. By dołączyć do klubu nie trzeba się zapisywać, nie trzeba prowadzić poważnych dyskusji, ani znać się na literaturze. Wystarczy lubić czytać i rozmawiać o lekturze.
Wstęp wolny!
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W DYSKUSJI!!

 

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×