KSIĄŻKI DLA NAJMŁODSZYCH, BY ZROZUMIEĆ LEPIEJ AUTYZM

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu jest świętem obchodzonym corocznie 2 kwietnia. Obchody tego dnia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

Zapraszamy po książki napisane dla najmłodszych i starszych dzieci, aby pomóc im zrozumieć, czym jest autyzm. Dowiecie się, na ile dzieci z autyzmem są podobne do swoich rówieśników, na ile się od nich różnią. Przekonacie się, że tej tajemniczej chorobie towarzyszą zdumiewające uzdolnienia.
Polecamy:
  • GILER TRAMPOLINA I RESZTA ŚWIATA - Agnieszka Chylińska
Giler czasem nie jest pewny, czy istnieje, nie lubi hałasu, niespodzianek i ziemniaków... Giler to niezwykły chłopiec. Ma klucz do duszy każdego człowieka i z każdego wydobywa dobro. Poznaj brata Zezi i Franka, który kocha pływanie, niszczarki dokumentów oraz jest gąbkożercą. Wierzy, że żadna ilość płynów do kąpieli nie jest za duża, a słodycze nie są przed nim bezpieczne nawet w sejfie. To historia o niedoskonałych ludziach, którzy tworzą rodzinę. I kochają się tak... najbardziej na świecie.
  • NIE KRZYCZ GŁOŚNO - Ivona Březinová
Książka czeskiej autorki podejmuje bardzo trudny i ważny temat autyzmu i tego, jak choroba ta zmienia życie rodziny osoby autystycznej. To piękna historia o zwyczajnej rodzinie, która mierzy się z problemem autyzmu. To opowieść o wielkiej sile miłości i poświęceniu, także opowieść o wyobcowaniu i o tym, jak ważne jest, by próbować zrozumieć drugiego człowieka.
To naprawdę wyjątkowa lektura, przy której będziecie i płakać, i śmiać się w głos.

Serdecznie zapraszamy po książki o tematyce autyzmu dostępne w naszej bibliotece!!

Galeria