AUTYZM PRZEZ CAŁE ŻYCIE

Polecamy również przybliżające temat autyzmu wartościowe powieści oraz autentyczne historie opowiedziane przez matki autystycznych dzieci, które możecie wypożyczyć w naszej bibliotece.

• Kochając syna” to książka trudna, a zarazem piękna i mądra. Lisa Genova porusza temat autyzmu, wspaniale przeplatając spostrzeżenia matki na temat choroby swojego syna, ale również starając się zagłębić w myśli chłopca. Jego autyzm nie zniknie i jest jak wielki różowy słoń w naszym salonie, a my nie rozmawiamy o tym co dzieje się naprawdę - o tym że będziemy żyć z autyzmem do końca życia i że musimy się z tym pogodzić..." To powieść o miłości. Miłości matki do swojego dziecka. Najpiękniejszej miłości jaka istnieje. Jest Opowieść o zaufaniu i przebaczeniu, o sile przyjaźni i o szukaniu Boga. O tym by nigdy się nie poddawać i brać życie takim jakie jest, akceptować je w pełni i cieszyć się tym co się ma. A przede wszystkim o tym by kochać i nigdy nie zamykać serca na miłość, bo to właśnie ona czyni nas szczęśliwymi i lepszymi.
  • "Mój przyjaciel Henry " Nual Gardner to książka oparta na faktach, w której autorka opisała walkę swoją oraz swojego męża, Jamiego, z autyzmem syna Dalea. Walkę, w której centralną postacią był pies, a dokładniej golden retriver o imieniu Henry. Staje się on nie tylko najlepszym przyjacielem Dalea, ale też jedynym kanałem komunikacyjnym, który łączy autystyczny świat chłopca ze światem zewnętrzym. Przy pomocy Henrego Dale uczy się odpowiedzialności, zachowań społecznych i poznaje metody przekazywania swoich uczuć i myśli. Książka ta daje nadzieję na to, że miłość potrafi zdziałać wszystko i dlatego warto potraktować ją poważnie.
Zapraszamy po książki!!!