W POSZUKIWANIU FACHOWEJ WIEDZY - AUTYZM

Biblioteka na niebiesko!!! 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Zainteresowanych tematem autyzmu zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów i poszerzenia swojej wiedzy na ten temat.

Posiadamy publikacje prof. Ewy Pisuli – polskiej specjalistki w dziedzinie dziecięcych zaburzeń rozwojowych – na temat autyzmu jego charakterystyki, przyczyn, stanu badań, diagnozy i terapii a także sytuacji rodzin osób chorych.

Proponujemy również:
  • Modele zachowań oraz współpraca z dziećmi autystycznymi : poradnik dla rodziców i.../pod red. Catherine Maurice;
  • Terapie wspomagające rozwój osób z autyzmem / red. nauk. Jacek J. Błeszyński;
  • Autyzm dziecięcy : zagadnienia diagnozy i terapii / Lucyna Bobkowicz-Lewartowska;
  • Autyzm : jak pomóc rodzinie / Peter Randall, Jonathan Parker;
  • Baw się i rośnij! : ponad 200 gier i zabaw, które pomogą dziecku z autyzmem zdobyć podstawowe umiejętności społeczne / Tali Field Berman, Abby Rappaport ;
Zachęcamy do korzystania z publikacji dotyczących autyzmu: https://lubliniec-mpbp.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0...