34/356-28-27 sekretariat@biblioteka.lubliniec.pl ul. Sportowa 3, Lubliniec
A-
A
A+

SPOTKANIE AUTORSKIE Z EWĄ KASSALĄ

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu zaprasza na spotkanie autorskie z Ewą Kassalą i promocję książki "Nowoczesna Czarodziejka.Twój sukces". 5 marca 2020, godz. 17.00

Ewa Kassala (właściwie Dorota Stasikowska-Woźniak) to pisarka, trenerka, kreatorka akcji społecznych, specjalistka ds. równouprawnienia kobiet i mężczyzn, autoprezentacji i kreowania wizerunku, scenarzystka i prowadząca programy telewizyjne. W latach 2009-2012 była założycielką i współwłaścicielką bezpłatnego magazynu dla kobiet „Lady’s Club”, a także prowadziła Polski Dom Kreacji. Była koordynatorką projektów społecznych i badawczych Polsce i na świecie, przewodniczącą Krajowej Sieci Tematycznej EQUAL; społeczną pełnomocniczką wojewody śląskiego ds. równego statusu kobiet i mężczyzn, przewodniczącą Rady Programowej TVP Katowice; członkinią Komitetu Sterującego Norweskich Mechanizmów Finansowych. Była także założycielką i prezeską takich organizacji jak: Soroptimist International, Śląski Klub Nike i Śląskie Centrum Równych Szans. Jest laureatką nagrody „Bizneswoman roku” za działalność charytatywną. Sprowadziła do Polski Dress for Success – organizację non-profit pomagającą kobietom ponownie wejść na rynek pracy.
Swoje powieści poświęca kobietom, które w dziejach ludzkości odegrały znaczącą rolę. Po trylogii egipskiej, w której przedstawiła postaci Kleopatry, Nefretete czy Hatszepsut, aktualnie Ewa Kassala pracuje nad zbiorem poświęconym kobietom biblijnym. W 2019 roku zaprezentowała już dwa tomy: „Królową Sabę” oraz „Marię Magdalenę”.
Jej nowa książka "Nowoczesna czarodziejka. Twój sukces " to poradnik pełen humoru, historyczna wyprawa do świata tych, które w dawnych wiekach parały się czarami. To także opowieść o ich następczyniach – nowoczesnych czarodziejkach, silnych, mądrych i samodzielnych kobietach, które z czułością spoglądają w przeszłość i dbają o tradycję, chętnie korzystają z osiągnięć nowoczesności, a równocześnie pamiętają, że naszą wspólną powinnością jest zadbanie o to, by świat, który zostawimy naszym dzieciom, był przynajmniej tak piękny jak ten, który odziedziczyliśmy.
Powędrujemy ścieżkami naszych magicznych przodkiń, poszperamy w starych kufrach, by odnaleźć nie tylko miłosne czary i zaklęcia praprababek, ale też przypomnieć sobie, na czym polega odwieczna potęga kobiecości. Znane i lubiane kobiety sukcesu podzielą się z Tobą własnymi doświadczeniami, a w tle pojawiać się będzie przepiękna Opolszczyzna, pełna miejsc przepełnionych magią. Wyrusz razem ze mną w tę inspirującą podróż, w której odnaleźć możesz własną receptę na to, jak stać się kobietą spełnioną.

Lubiteka., ul. Sportowa 3

Wstęp wolny!!!!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×