34/356-28-27 sekretariat@biblioteka.lubliniec.pl ul. Sportowa 3, Lubliniec
A-
A
A+

LUTY Z CUKIERKIEM W NASZEJ BIBLIOTECE – WYDARZENIE

9 lutego w naszej Bibliotece zrobiło się wyjątkowo głośno, radośnie i… miauuugicznie!Do łączyliśmy do ogólnopolskiej akcji „Luty z Cukierkiem – Książki z Pazurem”, a głównym bohaterem spotkania był nie kto inny, jak kot Cukierek – najsłynniejszy psotnik polskiej literatury dziecięcej, stworzony przez Waldemara Cichonia. W Lubitece – Oddziale dla Dzieci – panie Arletta i Sylwia przygotowały dla uczniów klasy 3 ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty w Lublińcu oraz przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 2 z grupy „Motylków” wyjątkowe warsztaty, które połączyły literaturę, zabawę i kreatywność

Na uczestników czekał bogaty, trzyczęściowy program. Działo się dużo! I to z pazurem:
???? Cz. I – „Kot, jaki jest – każdy widzi”
Dzieci odkrywały fascynujące fakty o kotach, obalały mity i poznawały sekrety kociego świata. Było zaskoczenie, śmiech i mnóstwo „wow”!
???? Cz. II – Literacka uczta z Cukierkiem: eatrzyk Kamishibai o przygodach z książki „Cukierku, Ty łobuzie!” zachwycił wszystkich.
Do tego: quiz wiedzy, Cukierkowa krzyżówka, zagadki o kotach w bajkach i prezentacja książek oraz gier planszowych o kociej tematyce ????????
???? Cz. III – Kreatywne szaleństwo podczas, którego powstały barwne, karnawałowe maski w kształcie kocich głów – jedyne w swoim rodzaju, pełne kolorów, fantazji i… kociego charakteru! ????️????
 
Na koniec każdy uczestnik otrzymał medal z Cukierkiem – pamiątkę, która wywołała szerokie uśmiechy i dumę na twarzach dzieci ????????
Biblioteka znów stała się miejscem, gdzie książki ożywają, wyobraźnia szybkuje wysoko, a wspólne czytanie zamienia się w prawdziwą przygodę.
Było głośno, radośnie, twórczo i… absolutnie kocio! ????✨
 

 

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×