34/356-28-27 sekretariat@biblioteka.lubliniec.pl ul. Sportowa 3, Lubliniec
A-
A
A+

HISTORYCZNA AKADEMIA PANA LOMPY

Józef Lompa jako pasjonat pszczelarstwa o pszczołach wiedział wszystko. Tę jego pasję odkrywamy również dzięki zajęciom plastycznym.

„RYSUJEMY PSZCZOŁY” to warsztaty plastyczne dla dzieci prowadzone przez Justynę Kierat, która pokaże jak za pomocą ołówka, gumki, czarnego cienkopisu (najlepiej wodoodpornego), wody, pędzelka i farb akwarelowych wyczarować obrazy przedstawiające różne gatunki pszczół. Do wykonania prac można wykorzystać inne ulubione przybory plastyczne.

Justyna Kierat jest doktorem biologii i rysownikiem, zajmuje się edukacją przyrodniczą oraz ilustrowaniem książek i materiałów edukacyjnych. Jest specjalistką w dziedzinie samotnych pszczół, o których napisała pracę doktorską. Prowadzi blog "Pod kreską", na którym dzieli się wiedzą o przyrodzie z odbiorcami w każdym wieku.

Podczas malowania kosmatej pszczoły miodnej, włochatej samotnicy murarki, łąki pełnej kwiatów i domku dla owadów pani Justyna opowiada czytelnikom Lubiteki o świecie zapylaczy. Czy wiecie, że pszczoły nie widzą koloru czerwonego? O tej i o innych ciekawostkach mówi Justyna Kierat podczas zajęć plastycznych. Zapraszamy do oglądania, malowania i dzielenia się efektami Waszej pracy.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra 2020".

 

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×