HISTORYCZNA AKADEMIA PANA LOMPY

„Lubliniec oczami Lompy” to kolejna część programu, którego celem jest przypomnienie historii śląskiego patrioty Józefa Lompy, tworzącego w XIX wieku.

Po teatrzyku kukiełkowym lubliniecki historyk dr Sebastian Ziółek poprowadzi wykład historyczny, podczas którego zabierze nas w podróż do przeszłości i opowie o XIX-wiecznym Lublińcu widzianym oczami Lompy. Pokaże nasze miasto na pocztówkach i ilustracjach sprzed dwustu lat. Duża ilość historycznych ciekawostek gwarantowana! Atrakcją prezentacji będzie quiz, w którym Czytelnicy będą mogli sprawdzić, ile wiedzą o Lublińcu. Jeśli uważnie wsłuchacie się w wystąpienie pana Ziółka, udzielenie poprawnych odpowiedzi nie powinno być dla Was problematyczne. Po zakońzeniu prezentacji ukaże się kolejny post z linkiem do quizu.
Zapraszamy na spacer po Lublińcu sprzed dwóch wieków, szlakiem Józefa Lompy.
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra 2020".