34/356-28-27 sekretariat@biblioteka.lubliniec.pl ul. Sportowa 3, Lubliniec
A-
A
A+

Kalendarium


2022-05-17 GODZ. 17.00, SPOTKANIE KLUBU MANGI I ANIME „IKIGAI”

SPOTKANIE KLUBU MANGI I ANIME „IKIGAI”

Drodzy mangoczytacy, kochani animemaniacy!
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu ma przyjemność ponownie zaprosić Was w swoje mury smiley Tym razem skupimy się na mandze jako gatunku literackim. Porozmawiamy o tym, w jaki sposób manga wydawana jest w Japonii, m.in. czym różni się tankōbon od shinsōban. Podczas spotkania będziecie mieli szansę przejrzeć Weekly Shōnen Jump i LaLa, czyli magazyny, w których regularnie ukazują się kolejne rozdziały popularnych serii. Pogadamy o rzeczach charakterystycznych dla mangi i omówimy dostępne na polskim rynku tytuły z gatunków takich jak shōjo, josei, seinen i shōnen.
Jeśli więc interesuje Cię ten temat, wpadnij na spotkanie 17.05.2022 o godzinie 17.00.
 
Jeśli jednak słowo Animage kojarzy Ci się z postacią z gry, a kanzenban to Twoim zdaniem rodzaj bułki, również wpadnij 17.05.2022 na 17.00 - z chęcią zaprosimy Cię do całkiem nowego świata smiley
 
Wstęp wolny!!!
Lubiteka, ul. Sportowa 3

 

2022-05-17 GODZ. 17.00, ANKA CZYTANKA - WARSZTATY CZYTELNICZE Z ELEMENTAMI

ANKA CZYTANKA - WARSZTATY CZYTELNICZE Z ELEMENTAMI

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu zaprasza dzieci w wieku 4-10 lat wraz z rodzicami na warsztaty czytelnicze z elementami inscenizacji ANKA CZYTANKA”
 
17.05, godz. 17.00 - "Łobuzy zające"
 
Prowadzenie Anna Trzepizur

Warsztaty są formą aktywnego czytelnictwa. Uczestnicy słuchają historii i od razu ją odgrywają, wszyscy stają się aktorami. Wcielają się w różne role a narracja opowieści jest tak skonstruowana, że uczestnicy wchodzą w interakcję z innymi. Dodatkowo pojawiają się kostiumy i rekwizyty, które wzbogacają zajęcia i pozwalają uczestnikom przenieść się w świat wyobraźni.
Spotkania czytelniczo-teatralne będą okazją do kontaktu z drugim człowiekiem, wspólnego działania i przeżywania różnych emocji. Do śmiechu i wzruszeń.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK  w programie"Na dobry początek" 2021

 

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×