34/356-28-27 sekretariat@biblioteka.lubliniec.pl ul. Sportowa 3, Lubliniec
A-
A
A+

DETEKTYWI NA TROPIE RODZINNYCH HISTORII: ZGŁĘBIANIE DZIEJÓW RODZINNYCH

W piątkowe popołudnie 27 maja w naszej bibliotece miał miejsce wykład o genealogii z ALANEM JAKMANEM członkiem-założycielem Stowarzyszenia Polscy Profesjonalni Genealodzy, członkiem Polskiego Towarzystwa Genealogicznego oraz Association of Professional Genealogists pt. „DETEKTYWI NA TROPIE RODZINNYCH HISTORII: ZGŁĘBIANIE DZIEJÓW RODZINNYCH". Prowadzący przedstawił uczestnikom zasady korzystania z archiwów, omówił bazy internetowe, z których korzystają genealodzy.

Opowiedział również historię metryk zaboru pruskiego, austriackiego i rosyjskiego. Akta chrztów, małżeństw i zgonów to przede wszystkim dokumenty wykorzystywane w poszukiwaniach genealogicznych do których dostęp jest obecnie jest o wiele łatwiejszy niż wcześniej podsumował pan Alan i dodał, że odkrywanie pochodzenia wiąże się z wieloma emocjami. Nie tylko daje poczucie przynależności, ale i pomaga zrozumieć rodziców czy dziadków oraz to, jak przeszłość i warunki, w jakich żyli wpłynęły na ich losy. Dzięki poszukiwaniom genealogicznym niejednokrotnie można zobaczyć, jaką rolę odgrywali nasi przodkowie w lokalnej historii.
Wykład odbył się w ramach projektu LUBI MI SIĘ TU HISTORIĘ POZNAWAĆ dofinansowanego przez Fundację Orlen z programu „Moje miejsce na Ziemi".
#FUNDACJAORLEN, #MOJEMIEJSCNAZIEMI, #HISTORIA, #GENEALODZY

 

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×