34/356-28-27 sekretariat@biblioteka.lubliniec.pl ul. Sportowa 3, Lubliniec
A-
A
A+

CO GRYZIE WETERYNARZA – SPOTKANIE Z ŁUKASZEM ŁEBKIM

W miniony piątek 20 maja miało miejsce spotkanie z panem Łukaszem Łebkiem weterynarzem, autorem książki „Co gryzie weterynarza” i blog „ Nie zadzieraj z Weterynarzem". Nasz gość interesująco i poczuciem humoru opowiadał na czym polega praca weterynarza, w której leczy psy, koty, króliki oraz inne puchate stworzenia.

Dowiedzieliśmy się, co nieco o czasem trudnej relacji lekarza weterynarii z właścicielami zwierząt. Pan Łukasz przytoczył najciekawsze, najbardziej nietypowe przypadki zwierzęcych pacjentów z jakimi się spotkał. Mówił również, że zwierzęta to odpowiedzialność, obowiązek, mają one swoje potrzeby, niedomagają, wymagają opieki. W ten sposób uświadomił młodszym uczestnikom, że mając kotka, pieska lub innego pupila nie mają zabawki a opieka nad nimi wymaga z ich strony dużego poświęcenia. Opowiedział również, jak puszysty kotek został jego towarzyszem od momentu uratowania mu życia. Spotkanie przebiegło w luźniej i zabawnej atmosferze, uczestnicy zadawali dużo pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Szkoda tylko, że tak szybko minęło.

Galeria


Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×