LUBLINIECKIE HERSTORIE - SPACER ŚLADEM KOBIET PO LUBLIŃCU

13 czerwca o godzinie 17.00 zapraszamy na spacer śladami kobiet po Lublińcu pt. "Nie tylko Edyta Stein. Mniej znane lublinieckie herstorie". Krzyżowska, Liberkowa, Niegolewska, Proszowska, Ptak, Marxen, Cyranowa, co o nich wiecie? Dlaczego historia kobiet jest mniej znana? Czy lublinieckie herstorie warte są poznania? Na pewno - tak! Spacer poprowadzi kuratorka wystawy "Sąsiadki" dr Małgorzata Tkacz-Janik, kulturoznawczyni, pasjonatka górnośląskiego dziedzictwa kulturowego i promotorka historii kobiet naszego regionu.

Wstęp wolny.

Przejdziemy przez Bulwar Europejski , ul. Grunwaldzką i Aleją Solidarności w stronę Skweru rodziny E. Stein, reszta trasy to niespodzianka.

Zbiórka na tarasie LUBITEKI lub przy Kościółku św. Anny.

Wykorzystano zdjęcia: z domeny publicznej oraz z serwisu historialubliniec.slask.pl