TYDZIEŃ BIBLIOTEK - ZAJĘCIA EDUKACYJNE O ZWIERZĘTACH NA WIEJSKIM PODWÓRKU

W ramach Tygodnia Bibliotek we wtorek 10 maja p. Asia z Lubiteki Oddziału dla Dzieci odwiedziła przedszkolaki z grupy Biedronek z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Lublińcu. Tematem zajęć były zwierzęta na wiejskim podwórku . Za pomocą teatrzyku kamishibai przeczytała bajkę „O złotym jajku”. Po przeczytaniu wiersza T. Massalskiej pt. ”W gospodarstwie” przedszkolaki naśladowały różne odgłosy zwierząt, które występowały w wierszu.

Na zakończenie zajęć wszyscy wesoło bawili się do wiersza J. Tuwima „Rzepka”. W rolę narratora wcieliła się pani Asia a „dziadek, babcia, wnuczek i zwierzęta”, których role zostały przydzielone dzieciom naśladowały kolejne czynności. Ileż było radości, śmiechu i dobrej zabawy kiedy wreszcie udało się wyrwać rzepkę i wszyscy kolejno na siebie poupadali.