21 MAJA DZIEŃ KOSMOSU

Z okazji Światowego Dnia Kosmosu obchodzonego 21 maja zapraszamy naszych Czytelników tych małych i dużych do zgłębiania się nieco w tajemnice wszechświata. Kosmos to dla dzieci nie tylko planety i gwiazdy. To przede wszystkim przygody, marzenia i poznawanie jego niezwykle ciekawych tajemnic

Czym jest planeta, satelita, asteroida? Kim jest astronauta/ kosmonauta? – czy to różne osoby? Co można zaobserwować na niebie gołym okiem, a do czego potrzebujemy specjalistycznego sprzętu?
Na te i inne ciekawe, mniej i bardziej trudne pytania znajdziecie odpowiedź w ciekawych książkach popularnonaukowych, znajdujących się w naszej bibliotece Oddziale dla Dzieci.
Książeczki są bogato ilustrowane, napisane w przystępny sposób i z całą pewnością pomogą Wam zrozumieć ciekawe, choć trudne zjawiska, które dzieją się w kosmosie.
ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN I WYPOŻYCZANIA.smiley

Galeria