BABCIA I DZIADEK W KSIĄŻKACH DLA DZIECI

Już za chwilkę będziemy obchodzić Dzień Babci i Dziadka. W Oddziale dla Dzieci prezentujemy książki, w których babcie i dziadkowie grają ważne role, często pierwszoplanowe. Książki to wspaniały łącznik międzypokoleniowy. To właśnie dziadkowie niejednokrotnie zarażają bakcylem czytania swoje wnuki. Serdecznie zapraszamy po książki o dziadkach i babciach, których nie brakuje w naszej bibliotece! Książki dla małych i starszych. Radosne, dowcipne i takie, które zmuszają do refleksji.

„Babcia na jabłoni” - autor: Mira Lobe
„Wszystkie dzieci na całej ulicy miały babcię. Niektóre nawet dwie. Tylko Andi nie miał babci – i bardzo się z tego powodu martwił”.
Babcia to najlepszy sposób na smutki i kłopoty. A że mieszka na drzewie, poluje na tygrysy i ujeżdża dzikie konie...?
Cóż, jest może trochę zwariowana, ale za to bardzo mądra i dowcipna. Pełna wdzięku opowieść o chłopcu i bardzo nietypowej babci.

Galeria