PROFILAKTYKA RAKA JELITA GRUBEGO - ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy w Tarnowskich Górach oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu zapraszają wszystkich chętnych na wykład z Agnieszką Kowalską–Pawełek dr nauk medycznych, specjalistą chorób wewnętrznych, gastroenterolog w ramach projektu „Profilaktyka raka jelita grubego – to w Tarnowskich Górach nic strasznego”

27 stycznia (czwartek), godz. 17.00

W programie:
- jak powstaje rak;
- anatomia przewodu pokarmowego;
- co to jest kolonoskopia, przebieg badania;
- omówienie objawów chorobowych nakazujące diagnostykę;
-indywidualne konsultacje
Rak jelita grubego jest od kilku lat jedną z najczęstszych przyczyn zgonów z powodu nowotworów złośliwych, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Niezwykle ważne jest więc, by pomyśleć o własnym zdrowiu i w porę podjąć działania profilaktyczne – dowiedzieć się jak temu rakowi zapobiegać i jak go wcześniej wykryć.

WSTĘP WOLNY!!!
Lubiteka, ul. Sportowa 3