34/356-28-27 sekretariat@biblioteka.lubliniec.pl ul. Sportowa 3, Lubliniec
A-
A
A+

NOC BIBLIOTEK 2021 POD HASŁEM

9 października w LUBITECE – Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Józefa Lompy w Lublińcu miała miejsce "Noc Bibliotek 2021". To była już VII edycja tej ogólnopolskiej akcji, która tym razem odbywała się pod hasłem " Czytanie Wzmacnia". Celem takich działań jest zachęcenie do częstszego korzystania z bibliotek. Pomysłodawcy przedsięwzięcia chcą ukazać bibliotekę, jako miejsce spotkań z książką i szeroko pojętą kulturą.

W całym kraju, w ramach corocznych akcji dla czytelników, organizuje się niezwykłe noce bibliotek. W sobotni wieczór, gościnnie w progi naszej Lubiteki przybyli Czytelnicy, mieszkańcy Lublińca i powiatu, na których czekało mnóstwo niezwykłych atrakcji. To był wieczór pełen pozytywnych WZMACNIAJĄCYCH emocji. Gości przywitała Dyrektor Biblioteki Joanna Brzezina wraz z Burmistrzem Edwardem Maniurą, Przewodniczącym Rady Powiatu Krzysztofem Olczykiem i Radnym Miasta Lublińca Henrykiem Maniurą. Lubliniecka Noc Bibliotek rozpoczęła się niezwykle bogatym i artystycznie pięknym koncertem muzycznym zespołu „Za młodzi na sen”, któremu dyrygowała - Stefanią Bielą. Publiczność przyjęła artystów bardzo gorąco, co zaowocowało bisem, usłyszeli wiele ciepłych słów uznania i podziękowania. Podczas wydarzenia Czytelnicy mali i duzi nie tylko wypożyczali książki. W ten wyjątkowy wieczór wszyscy mogli również wziąć udział w warsztatach z origami, gdzie tworzyli przestrzenne formy z arkusza papieru oraz w warsztatach plastycznych, podczas których wyruszyli z Panią Czesławą Włuką w artystyczną podróż poznając tajniki delikatnej i ulotnej akwareli. Nocy Bibliotek towarzyszyła wystawa KOLOROWE MOTYLE prac uczniów i wychowanków ze
Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lublińcu. Późnym wieczorem na niebanalne rozmowy "Bez procentów o procentach…” oraz podsumowanie projektu " Sobriety clinic czyli klinika trzeźwości" zaprosiła Agnieszka Raj-Kuba wraz ze swoimi gośćmi Pawłem Żwirkiem i Piotrem Bochenkiem. Było i na poważnie i na wesoło. Podczas tej nocy królowały gry planszowe. Sympatycy planszówek spotkali się z innymi, którzy podzielają tę pasję, a także aby zaszczepić sympatię do gier tym, którzy nie ulegli jeszcze tej pozytywnej modzie. Uczestnicy poznali wiele ciekawych gier o zróżnicowanym stopniu trudności pod okiem pasjonata i znawcy gier planszowych Grzegorz Drynda ze Stowarzyszenia Lubigraje. W Oddziale dla Dzieci najmłodsi spędzili bardzo aktywnie czas przy grach zręcznościowych, animacjach oraz w kąciku kreatywnym z kolorowankami i malowaniem twarzy. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas tej wyjątkowej Nocy i przekonali się o tym, że Biblioteka to nie tylko promowanie kultury słowa pisanego i zachęcanie do czytania, ale także miejsce komunikacji społecznej i miłych spotkań oraz ciekawych wydarzeń kulturalnych. Słowa podziękowania za nieocenioną pomoc kierujemy również do wolontariuszy z ZSOT Lubliniec - Zespół Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych w Lublińcu: Wiktorii Gąszczak, Wiktorii Ochmann, Olafowi Brzezinie oraz Pani Ani Trzepizur ze Stowarzyszenia Ścieżka Marzeń. Liczymy bardzo na to, że po poznaniu biblioteki jako miejsca, w którym po prostu warto bywać, czytelnicy będą wracać stale. Zapraszamy na kolejną akcję za rok!!!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×