XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Tegoroczna edycja tego święta odbywa się pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu również włączyła się w akcję czytania. W ramach tego projektu , od środy 3 czerwca do piątku 5 czerwca, zapraszamy wszystkich do oglądania i wysłuchania bajeczki Justyny Kiera pod tytułem „Ryjcio”. Ryjcio jest chrząszczem, który mieszka na pewnej łące i jest nieszczęśliwy. Ma długi ryjek i z tego powodu inni mieszkańcy łąki mu dokuczają. Pewnego dnia Ryjcio nie wytrzymuje i postanawia poszukać jakiegoś bardziej przyjaznego do życia miejsca. Mamy nadzieję, że umilimy Wam czas i z przyjemnością, razem z nami będziecie bawić się podczas prezentowanej bajki o Ryjciu.