Zmiana godzin otwarcia

UWAGA‼️ Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy!!! Informujemy, iż od 2 czerwca 2020 roku nastąpi zmiana godzin otwarcia LUBITEKI - Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. J. Lompy w Lublińcu do odwołania:

PONIEDZIAŁEK                               NIECZYNNE

OD WTORKU DO PIĄTKU             11.00-18.00

SOBOTA                                             10.00-13.00

Zasady korzystania z biblioteki obowiązują, jak do tej pory:

• Wymagane jest bezwzględne zakrywanie ust i nosa. Jeśli stan zdrowia nie pozwala na zakrywanie ust i nosa maseczką prosimy o założenie przyłbicy;
• Obowiązuje dezynfekcja rąk płynem do dezynfekcji dostępnym umieszczonym w oznaczonym miejscu;
• W bibliotece jednocześnie może przebywać 6 osób zachowując bezpieczną odległość 2 m między Czytelnikami. Pozostałych Czytelników prosimy o oczekiwanie na zewnątrw bezpiecznej dla siebie odległości;
• Przy jednym stanowisku obsługi może być tylko jeden Czytelnik w wyznaczonym taśmą miejscu;
• Przed stanowiskami obsługi będą znajdowały się kosze, do których prosimy o wkładanie zwracanych książek;
• TYLKO ZWROTY I WYPOŻYCZENIA: Zwrot i wypożyczanie książek odbywa się przy drzwiach głównych.
Biblioteka przyjmuje zwroty oraz wypożycza dostępne w placówce zbiory tylko książki i audiobooki. Zwracane zbiory podlegają kwarantannie na okres 7 dni. Wstrzymujemy przyjmowanie darów książkowych do odwołania;
• PRZYGOTUJ LISTĘ KSIĄŻEK, złóż zamówienie telefoniczne34 356 28 27 wew. 21 lub mailowe wypozyczalnia@biblioteka.lubliniec.pl.
Książki po zamówieniu będą zapisane na koncie czytelnika i oczekują na odbiór przez 2 dni robocze. Gdy książki są gotowe do odbioru, czytelnicy otrzymują informację zwrotną o zamówionych pozycjach. Jeśli nie zostaną w tym czasie wypożyczone, wrócą na półkę w bibliotece.
• Wybrane wcześniej w katalogu on-line książki lub wskazane na miejscu w bibliotece będą podawane przez bibliotekarza. Nie ma możliwości samodzielnego dostępu do półek.
• Osoby przebywające na kwarantannie oraz czytelnicy, którzy w trosce o swoje zdrowie obawiają się przyjść do bibliotek proszeni są o zgłoszenie potrzeby przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów.
• Do odwołania z użytku wyłączone są: Czytelnia prasy, Pracownia komputerowa, strefa gier na Xbox, sala konferencyjna, katalog on-line, toalety;
• Zawieszone zostają do odwołania działania kulturalno-oświatowe oraz zajęcia edukacyjne.
Wszystkie w/w ograniczenia są zgodne z wytycznymi Biblioteki Narodowej.

BARDZO PROSIMY OSOBY Z INFEKCJAMI, NIE TYLKO W KONTEKŚCIE KORONAWIRUSA O PRZEŁOŻENIE WIZYTY W NASZEJ BIBLIOTECE.

O wszelkich zmianach będziemy informować na stronie internetowej http://biblioteka.lubliniec.pl/, mediach społecznościowych oraz lokalnej prasie.

Dziękujemy za wyrozumiałość i życzymy zdrowia i radości z lektury. Będzie dobrze!!