BAJKOWE ODWIEDZINY W PRZEDSZKOLACH

W miesiącu styczniu odbyło się wiele ciekawych lekcji bibliotecznych. Panie z Oddziału Dziecięcego z Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu odwiedziły dzieci z Ośrodka Specjalnego (SOSW), Przedszkola Miejskiego nr 8 (grupa Pszczółek i Smerfów) i Przedszkola Miejskiego nr 3 (grupa Motylków ). Mieliśmy okazję wspólnie porozmawiać o obecnej porze roku, jaką jest ZIMA. Dzieci chętnie dzieliły się tym, jakie znają sporty oraz aktywności na śniegu (narty, snowboard, łyżwiarstwo, saneczkarstwo, czy też kulig

Wspólnie mówiliśmy również o tym, jak pomagać zwierzętom przetrwać zimę, a także czym charakteryzuje się ta pora roku oraz jak należy się podczas niej ubierać.
Wyjątkową atrakcją dla dzieci było przedstawienie bajek w postaci teatrzyku KAMISHIBAI, były to: "Królowa Śniegu", "Pani Zamieć", "Królewna Śnieżka". Oprócz wspólnych zgadywanek zimowych, były również tańce oraz przegląd tematycznych książeczek. Nasze "zimowe spotkania" zakończyliśmy obdarowaniem dzieci kolorowankami z bałwankiem.
W styczniu oprócz Pani Zimy do przedszkoli zawitał także Kubuś Puchatek z okazji dnia swoich urodzin (który obchodzimy 18 stycznia). Dzieci poznały historię powstania Kubusia, nie zabrakło przeróżnych zabaw ruchowych, zgadywanek o Kubusiu i jego przyjaciołach oraz tradycyjnie - książeczek o kochanym misiu o małym rozumku. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowanki z Kubusiem.