34/356-28-27 sekretariat@biblioteka.lubliniec.pl ul. Sportowa 3, Lubliniec
A-
A
A+

NOC BIBLIOTEK 2022

Ach co to była za noc! 1 października w lublinieckiej bibliotece odbyła się Noc Bibliotek w ramach ogólnopolskiej akcji. Tegoroczna edycja była pod hasłem „To się musi powieść” i powiodło się. Frekwencja dopisała, atmosfera również. Za nami wiele niecodziennych atrakcji pod osłoną nocy. Podczas wydarzenia mali i duzi nie tylko wypożyczali książki, ale uczestniczyli w warsztatach rękodzielniczych

WIETRZNE DZWONKI przygotowanych przez Dorotę Kucharczyk oraz w warsztatach ekologiczno-kreatywnych IGNACY I LAMPA NAFTOWA, na których z pomocą prowadzącej Ewy Chrobok wykonali piękne lampy naftowe. Drzwi biblioteki były otwarte dla wszystkich spragnionych przygód, rywalizacji i nowych znajomości, chcących poznać wiele ciekawych gier zróżnicowanych stopniem trudności, tematyki. A wszystko to pod czujnym okiem pasjonata gier planszowych pana Grzegorza Dryndy. Wernisaż wystawy "BARWNA PRZESTRZEŃ" podczas, którego zostały zaprezentowane piękne prace współcześnie tworzącej artystki Moniki Siwiec. Prezentowane dzieła odznaczają się bardzo wysokim poziomem artystycznym i przepiękną kolorystyką. Miłośnicy książek uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Anna Krystaszek pisarką thrillerów, która zadebiutowała na scenie literatury polskiej tytułami „W cieniu terapeutki” oraz „Wizja. Gniew”. Można było również nabyć książki z autografem autorki. BAJKI, BAJECZKI to, co kochają wszystkie dzieci tym razem w innej odsłonie z wykorzystaniem kodowania i programowania. Nasi najmłodsi wspólnie z rodzicami pomagali prowadzącej zajęcia Iwona Śleziona Plawgo uporządkować pomieszane bajki. Dla osób zafascynowanych japońską animacją i komiksem członkowie KLUBU MANGI I ANIME „IKIGAI” wspólnie przygotowali kącik z rysowaniem, origami, warsztatami kaligrafii, wystawą figurek oraz odegrali scenki z mangi. Kreatywny kącik dla dzieci, w którym Kaja i Amelia wolontariuszki z ZSOT Lubliniec - Zespół Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych malowały na twarzach najmłodszych zwierzątka i ulubionych bohaterów z bajek. W sobotnią noc odbyły się również NOCNE LUBLIŃCZAN O HISTORII MIASTA ROZMOWY z z autorami publikacji "Lubliniec. 750 lat historii miasta i mieszkańców" Olgierd Kniejski, Sebastianem Ziółkiem, Mariuszem Żymierskim i Marianem Berbeszem. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas tej wyjątkowej Nocy i przekonali się o tym, że Biblioteka to nie tylko promowanie kultury słowa pisanego i zachęcanie do czytania, ale także miejsce komunikacji społecznej, miłych spotkań oraz ciekawych wydarzeń kulturalnych. Słowa podziękowania za nieocenioną pomoc kierujemy również do wolontariuszy z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu: Kai Krupinskiej, Amelii Augustyn i Olafowi Brzezinie. Liczymy bardzo na to, że po poznaniu biblioteki jako miejsca, w którym po prostu warto bywać, czytelnicy będą wracać stale. Zapraszamy na kolejną akcję za rok!!!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×