PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W LUBITECE

W dniach 29 września oraz 10 października bibliotekę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Językowego WYSPA SZKRABÓW oraz Przedszkola Miejskiego nr 4 STEBLUŚ. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega zawód bibliotekarza i zobaczyły jak funkcjonuje biblioteka od środka, zaglądając w różne zakamarki.

Zwiedziły m.in. Czytelnię Czasopism, Wypożyczalnię dla Dorosłych, Pracownię Komputerową, Salę Wielofunkcyjną. Spacer po bibliotece zakończył się w Oddziale dla Dzieci, gdzie nasi goście zapoznali się z księgozbiorem i zasadami wypożyczania książek, czasopism, audiobooków oraz gier planszowych. Dla wielu z dzieci była to pierwsza wizyta w naszej bibliotece. Pani Asia przeczytała bajeczki pt. "Przygody Myszki Pipi " i "Bajka o złotym jajku " za pomocą teatrzyku KAMISHIBAI. Przy pożegnaniu dzieci otrzymały zakładki.