34/356-28-27 sekretariat@biblioteka.lubliniec.pl ul. Sportowa 3, Lubliniec
A-
A
A+

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Trudno znaleźć kogoś, kto na widok pluszowego niedźwiadka się nie uśmiecha i nie wraca pamięcią do swojej ukochanej przytulanki z dzieciństwa.

W Oddziale dla Dzieci powstała kolorowa półeczka, na której prezentowane są książki z bohaterami Misiami.smiley

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.
A wszystko zaczęło się dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek.
Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misi.
 
 

Galeria


Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×