PROJEKT MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK PO RAZ KOLEJNY W NASZEJ BIBLIOTECE!

Kochani Rodzice i Dzieci! Właśnie do nas dotarły nowe wyprawki dla przedszkolaków w ramach projektu Mała książka - wielki człowiek. Już po raz piąty nasza biblioteka bierze udział w akcji czytelniczej dla dzieci organizowanej przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na Najmłodszych czeka porcja Bezpłatnych Wyprawek Czytelniczych.

W tegorocznej edycji projektu czeka wiele atrakcji!
  • Wyjątkowa książka, w której poznacie przygody Krasnala w Krzywej Czapce autorstwa Wojciecha Widłaka z ilustracjami Aleksandry Krzanowskie. Tytułowy bohater zabierze Małych Czytelników do świata pełnego wrażeń, wyjątkowych spotkań, przeżyć… i do biblioteki!
  • Zakładki do książek
  • Specjalne odznaki
  • Karty Małego czytelnika
  • Nowością są wyprawki w wersji ukraińskiej. Wierzymy, że pomogą one dzieciom z Ukrainy zaprzyjaźnić się z polskimi bibliotekami!
Każde dziecko urodzone w latach 2016-2019, które odwiedzi naszą bibliotekę z rodzicami otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika.
Za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.
To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także z rodzicami wspólnych przygód z książką.
W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
Serdecznie zachęcamy do udziału w projekcie wszystkich rodziców, aby wspólnie z nami przyłączyli się do kampanii i zaszczepili w swoich maluchach miłość do czytania. Bądź blisko i czytaj dziecku, bo mała książka to wielki człowiek!
Czekamy na dzieci z rodzicami w LUBITECE Oddziale dla Dzieci ( ul. Sportowa 3) i Filia Nr 3 (ul. Powstańców Śl. 48).
Projekt ma na celu oswojenie dzieci od najmłodszych lat z książką, literaturą, czytaniem. Poprzez głośne czytanie pobudzamy wyobraźnię, wzbogacamy słownictwo, uczymy dziecko obcować z książkami oraz zasad i potrzeby korzystania z zasobów biblioteki. Dzieci biorące udział w akcji w ubiegłych latach mogą również otrzymać nowy pakiet książek.